Metal - İş Teknoloji ve İş Geliştirme Merkezi

Hakkımızda

            Metal - İş Teknoloji ve İş Geliştirme Merkezi (METİGEM) Projesi,  İstanbul Kalkınma Ajansı'nın (İSTKA) 2016 yılı "Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı" kapsamında ajansa sunulan 1.000'in üzerinde projeden ilk 50 proje arasına girerek başarılı olmuş ve İSTKA tarafından 2017 yılı için hibe desteğine layık görülmüştür.

             Metal - İş Kooperatif Başkanı Sn. İhsan ALPER ve Yönetim Kurulu Üyelerine tarafımızdan proje yazma teklifi götürüldüğünde, ileri görüşlü bir yaklaşımda bulunarak teklifimizi olumlu karşıladılar. Projenin konusunu ve kapsamını Kooperatif Yönetim Kurulu ile müzakere ederek kapsamlı bir anket çalışması yaptık. Anket sonucunda; Metal - İş Sanayi Sitesindeki İmalatçı Kobilerin öncelikli ihtiyaçlarının; İhracat - Finansman, Tasarım - Prototipleme, Arge - Proje Geliştirme, Mesleki - Teknik Eğitimler ve Üniversite - Sanayi İşbirliği olduğunu gördük. Bu ihtiyaçlar çerçevesinde METİGEM Projesi şekillenerek söz konusu birimler kurulmuş ve bu hizmetleri yürütecek mühendis ve uzman kadrolar istihdam edilerek Metal - İş'in tahsis ettiği eski yönetim binasında sizlerin hizmetine sunulmuştur.

         Bütün birimlerin çalışmaları ve destekleri önemli olmakla birlikte, özellikle Tasarım ve Prototipleme Birimi için donanım ve yazılım olarak yüksek bütçeli ve ileri teknoloji ürünü cihazlar tedarik edilmiştir. 3D Lazer Ölçüm Cihazı, 3D Printer, Gelişmiş Tasarım Yazlımları ve İş İstasyonu bilgisayarlar, katma değerli rekabetçi yeni ürünler geliştirebilmenize katkı sağlamak üzere sizlerin hizmetinize sunulmaktadır.

         Tüm birimleriyle deneyimle ve uzman kadromuz, işlerinizde destek ve yardımcı olmak üzere sizleri merkezimize beklemektedir. 


Saygılarımızla,
Fatma SÖNMEZ
Proje Koordinatörü
İnşaat Mühendisi
A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
[email protected]